همه چیز در مورد آزمون GRE + نمونه سوال

همه چیز در مورد GRE (لینک دانلود/download link)

آزمون GRE چیست؟ آزمون جی آر ای (GRE) یکی از مهمترین آزمون های زبان خارجی برای پذیریش در دانشگاه های معتبر دنیا است. اگر تا به حال در مورد آزمون های آیلتس (IELTS)، تافل (TOEFL)، و جی مت (GMAT) شنیده باشید پس می دانید که این دو آزمون از معتبر ترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی هستند. و تمرکز این دو آزمون فقط و فقط روی زبان انگلیسی می باشد. اما امروز می خواهیم آزمون  GRE را بررسی کنیم که به اشتباه، عامه مردم این آزمون را مانند TOEFL و IELTS، آزمون زبان می شناسند. در حالی که آزمون  GRE سنجش مهارت های تحلیلی متقاضیان است. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی جامع آزمون GRE بپردازیم و همچنین تفاوت ها و شباهت های این آزمون نسبت به TOEFL و IELTS را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

 

 • GRE چیست؟

GRE آزمونی است که در آن توانایی تحصیلی افرادی که متقاضی تحصیل در مراکز علمی معتبر سراسر دنیا هستند، مورد سنجش قرار می گیرد و در بسیاری از کشور ها مخصوصاً آمریکا، نمره‌ی این آزمون را به عنوان یکی از مدارک درخواست پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد ، دکترا و بالاتر ملاک قرار می دهند. و اکنون تقریباً تمامی مدارس کسب و کار دنیا مخصوصاً دانشگاه های آمریکا و کانادا GRE را در کنار GMAT قبول می کنند و در مقاطع ارشد و دکترا، در ابتدای پروسه پذیرش از شما نمره GRE خواسته می شود. بنابراین دانشجویانی که قصد دارند در دوره های تحصیلی تکمیلی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در خارج از کشور اپلای کرده، پذیرش شده، و فاند بگیرند، باید این روی این آزمون تمرکز کرده و تلاش کنند نمره قابل قبولی کسب کنند.

ترجمه-تخصصی-مقاله-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-تخصصی-مقاله-انگلیسی-به-فارسی-ویراستاری-قابل-چاپ-در-مجلات-رفع-سرقت-ادبی-پایان-نامه

GREیکی از معتبر ترین معیار های سنجش و انتخاب دانشجویان است

 • معنی و مفهوم GRE

آزمون GRE مخفف Graduate record examination است که شرکت برگزار کننده این آزمون یعنی ای تی اس (ETS)، این آزمون را The smartest way to graduate and business school یا همان (هوشمندانه‌ ترین راه برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی و مدارس کسب و کار) معرفی می کند.

ترجمه-فوری-مقالات-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-فوری-مقالات-انگلیسی-به-فارسی-ویراستاری-مقاله-بازنویسی-مقالات

GRE مخفف Graduate record examination است

 • انواع آزمون GRE

دو نوع آزمون GRE داریم. جی آر ای جنرال (GRE general) که به عنوان آزمون اصلی شناخته می شود و جی آر ای سابجکت (GRE subject) که یک آزمون فرعی محسوب می شود.

 • GRE general

این آزمون که آزمون اصلی GRE می باشد به دو صورت کامپیوتری و کاغذی برگزار می شود و در ایران، فقط روش کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد. و در همه هفته های سال به جز تعطیلات رسمی آمریکا، برگزار می شوند بنابراین شما می توانید تاریخ آزمون خود را به دلخواه انتخاب کنید و به دقت برای آزمون برنامه ریزی کنید.

این آزمون دارای سه بخش اصلی و یک بخش بدون نمره است که در ادامه به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

سایت-ترجمه-متون-فارسی-به-انگلیسی-سایت-ترجمه-متون-انگلیسی-به-فارسی-ویراستاری-پایان-نامه-ریفریز

GRE general دارای سه بخش اصلی است

بخش های اصلی آزمون GRE general به صورت زیر است که در ادامه به بررسی دقیق هر کدام خواهیم پرداخت:

بخش Analytical Writing Assessment

بخش verbal reasoning

بخش Quantitative reasoning

 • سوالات رایتینگ (Analytical Writing Assessment)

اولین تیپ سوالات که در آزمون GRE با آن روبرو خواهید شد، بخش رایتینگ است. این بخش یک ساعت زمان دارد. در این آزمون بر اساس کیفیت رایتینگ خود، نمره ای بین 0 تا 6 خواهید گرفت که نیم نمره نیم نمره کم یا زیاد می شود. در این آزمون از شما دو انشا با 30 دقیقه زمان برای هرکدام خواسته می شود. و شما باید فن بیان قوی داشته باشید تا نمره خوب بگیرید. همچنین باید سرعت تایپ شما نیز بالا باشد چون در 30 دقیقه حدود 500 کلمه را تایپ خواهید کرد

 • رایتینگ اول

رایتینگ اول issue نام دارد و در این رایتینگ ابتدا یک موضوع به شما داده می شود و سپس در زیر آن موضوع، نحوه نوشتن رایتینگ قرار داده شده است و دقت شود که باید کاملا طبق دستور عمل داده شده رایتینگ خود را بنویسید. زیرا در نمره نهایی شما تاثیر بسزایی دارد.

در این رایتینگ شما باید نظر خود را در مورد موضوع بحث بیان کنید و با استدلال و دلیل آوردن، از نظر خود دفاع کنید.

 • رایتینگ دوم

رایتینگ دوم argument نام دارد و در این بخش یک پاراگراف به شما داده می شود و باید مثل یک داور آن را نقد کنید و دلایل و شواهد این متن را به چالش بکشید و با استفاده از قدرت استدلال خود، منطقی بودن دلایل و شواهد ارائه شده توسط نویسنده را تحلیل کنید یعنی باید چیزی مثل مقاله نظری بنویسید.

در ضمن دقت کنید که اگر تحت هر شرایطی، رایتینگ شما از موضوع مورد بحث خارج شود، شما صفر خواهید گرفت.

 • نمونه سوالات Analytical Writing

در فایل زیر، نمونه سوالات رایتینگ issue و argument قرار داده شده است و همچنین مشخصات یک رایتینگ ایده آل هم موجود است. و علاوه بر این ها می توانید مثال هایی از رایتینگ های واقعی را مشاهده کنید که نمره 6 گرفته اند. شما می توانید با این سوالات تمرین کرده و مهارت رایتینگ خود را پرورش دهید.

روی لینک کلیک کنید

Click to download analytical writing sample questions

ترجمه-فارسی-به-انگلیسی-با-قیمت-مناسب-ترجمه-انگلیسی-به-فارسی-با-قیمت-مناسب-ویرایش-پایان-نامه-با-قیمت-مناسب-پارافریز-با-قیمت-مناسب

مهم ترین عامل موفقیت در بخش رایتینگ، فن بیان قوی است

 • سوالات واژگان (verbal reasoning)

دومین تیپ سوالات که بررسی می کنیم سوالات بخش لغات هستند. این بخش دارای دو قسمت 20 سوالی است که برای هر قسمت 30 دقیقه و در کل 60 دقیقه زمان پاسخگویی اختصاص داده شده است. و شما بر اساس عملکرد خود نمره ای بین 130 الی 170 خواهید گرفت که این نمره به صورت یک نمره ای کم و زیاد می شود. این آزمون ممکن است برای داوطلبان غیر بومی دشوار باشد به همین دلیل این افراد باید تمرین بیشتری بکنند. که انتخاب درست منابع مطالعه کمک شایانی به پیشرفت شما خواهد کرد.

سوالات این بخش وابسته به دایره لغات شما است و برای حل سوالات این بخش نیازمند مهارت های درک دقیق مطلب و خواندن دقیق متن هستید.

در این بخش شما با سوالات جای خالی، سوالات مترادف و متضاد و سوالات مربوط به درک مطلب روبرو خواهید شد. همچنین سوالاتی وجود دارند که چند جوابی هستند و شما باید گزینه (های) درست را انتخاب کنید. حداقل یک گزینه درست وجود دارد. و نمره دهی در این سوالات به این شکل است که اگر مثلا 3 گزینه درست باشد و شما 2 گزینه درست را انتخاب کنید، نمره 2 گزینه را خواهید گرفت و به علت عدم انتخاب گزینه درست سوم، از شما نمره ای کسر نمی شود.

 • نمونه سوالات Verbal reasoning

در فایل زیر  نمونه سوالات، نحوه پاسخ گویی و تیپ سوالات مختلف قرار داده شده است که می توانید دانلود کرده و با این سوالات تمرین کنید و مهارت خود را در آزمون لغات پیشرفت دهید:

برای دانلود نمونه سؤالات verbal reasoninig روی این لینک کلیک کنید

Click to download GRE verbal reasoninig sample questions

ترجمه-تخصصی-ترجمه-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-انگلیسی-به-فارسی-ویرایش-متون-انگلیسی-رفع-سرقت-ادبی-ترجمه-فوری-متون

برای موفقیت در آزمون لغات GRE باید دایره لغات خود را تقویت کنید

 • سوالات استدلال ریاضی (Quantitative reasoning)

سومین بخش سوالات GRE general که بررسی می کنیم، سوالات استدلال ریاضی هستند.

شرکت کنندگان باید دو قسمت 20 سوالی را در 70 دقیقه پاسخ دهند. و نمره ای که می گیرید مانند سوالات واژگان محاسبه می شوند و بین 130 تا 170 نمره ای خواهید گرفت.

مباحث این سوالات زیاد سخت نیست و در حد ریاضیات دبیرستان های ایران است و از دروسی مانند هندسه، جبر و ... سوال طرح می شود ولی شما نباید این سوالات را دست کم بگیرید و بگویید آسان هستند چون طراحان سوالات سعی می کنند با پیچیده کردن صورت سوال، مهارت تحلیل ریاضیات شما را محک بزنند. همچنین می توانید در این آزمون از یک ماشین حساب ساده که در اختیار شما قرار می گیرد استفاده کنید.

در این بخش شما با سه تیپ سوال روبرو خواهید شد. مقایسه دو کمیت، سوالات چند گزینه ای و سوالاتی که پاسخ را باید بصورت عددی وارد کنید و همچنین مانند بخش وربال، سوالاتی وجود دارند که چند جوابی هستند و شما باید گزینه (های) درست را انتخاب کنید که حداقل یک گزینه درست وجود دارد. و نمره دهی در این سوالات به این شکل است که اگر مثلا 3 گزینه درست باشد و شما 2 گزینه درست را انتخاب کنید، نمره 2 گزینه را خواهید گرفت و به علت عدم انتخاب گزینه درست سوم، از شما نمره ای کسر نمی شود.

 • نمونه سوالات Quantitative reasoning

در فایل زیر  نمونه سوالات، نحوه پاسخ گویی و تیپ سوالات مختلف قرار داده شده است که می توانید دانلود کرده و با نحوه سوال دهی آزمون آشنا شوید. و با تمرین بتوانید با سوالات آزمون آشنا شوید:

برای مشاهده نمونه سؤالات quantitative reasoning روی این لینک کلیک کنید

Click to download quantitative reasoning sample questions

سایت-ترجمه-متون-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-تخصصی-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-تخصصی-انگلیسی-به-فارسی-ویراستاری-تخصصی-متون-انگلیسی-کاهش-درصد-همپوشانی

مهم ترین عامل موفقیت در آزمون ریاضیGRE حل تمارین فراوان است

 • سوالات بی نمره (GRE experimental)

سوالاتی هستند که به منظور آزمایش میان سوالات وربال یا ریاضیات شما قرار گرفته اند. این سوالات بی نمره اند و حتی اگر به آنها پاسخ درست دهید نمره ای نخواهید گرفت. این نوع سوالات فقط در آزمون GRE دیده شده اند. شما هرگز نمی توانید این سوالات بی نمره را تشخیص دهید اما می توانید بفهمید که کدام بخش، سوال بی نمره دارد. مثلا به جای 2 سوال، 3 سوال به شما داده شده است. پس می فهمید که یکی از 3 سوال بی نمره است اما نمی توانید بفهمید کدام یکی از آنها بدون نمره است. همچنین تلاش برای حدس این سوالات نیز بسیار خطرناک است. بنابرین باید به همه سوالات جواب دهید چه با نمره چه بی نمره.

ترجمه-متون-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-متون-انگلیسی-به-فارسی-ویرایش-تخصصی-مقالات-رفع-پلاجریزم

تشخیص دادن اینکه کدام سوال با نمره است و کدام سوال بی نمره غیر ممکن است

 • نکات مهم نمره دهی آزمون GRE general

همان طور که گفته شد، در سیستم نمره دهی جدید، نمره رایتینگ شما عددی بین 0 و 6 خواهد بود. و نمرات وربال و ریاضیات شما هم عددی بین 130 و 170 خواهد بود.در سیستم نمره دهی قدیم (قبل از سال 2011 میلادی)، مانند سیستم جدید، نمره رایتینگ شما از 6 بود ولی نمرات وربال و ریاضیات به جای 170-130، 800-200 بود که در فایل زیر نحوه تبدیل نمره قدیمی به نمره جدید قرار داده شده است:

برای دانلود نحوه تبدیل نمره قدیم GRE به نمره جدید روی این لینک کلیک کنید

How to convert old GRE score to New GRE score

 

دقت کنید که اگر به سوالات یک بخش مانند بخش وربال پاسخ ندهید، برای آن بخش no score (NS) خواهید گرفت. همچنین در آزمون GRE general نمره منفی وجود ندارد بنابراین تا می توانید به سوالات پاسخ دهید تا نمره تان بهتر شود.

نمرات وربال و ریاضیات باهم جمع می شوند و باهم حساب می شوند. در نتیجه نمره شما عددی بین 260 و 340 خواهد بود. نمره 320 به بالا در وربال و ریاضیات و نمره 4 به بالا در رایتینگ یک نمره بسیار خوب به شمار می آید و همین نمره کافی است تا از دانشگاه های آمریکا به شما درخواست بدهند.

 

شما می توانید بعد شرکت در آزمون کامپیوتری GRE، نمره غیر رسمی Verbalو Quantitative خود را مشاهده کنید اما نمره رسمی و کامل شما 10 الی 15 روز بعد در سایت ETS در حساب شخصی شما قابل مشاهده خواهد بود.

باید دقت کنید که شما قبل آزمون حق 4 ارسال رایگان نمره به موسسات مورد نظرتان را خواهید داشت. یعنی می توانید تعیین کنید که آخرین نمره ای که من گرفتم یا همه نمراتی که تا بحال گرفتم، به فلان دانشگاه ارسال شود. اما اگر بخواهید بعد دادن آزمون، نمره خود را ارسال کنید، باید یک هزینه اضافی هم پرداخت کنید همچنین اعتبار نمره این آزمون تا 5 سال خواهد بود.

ترجمه-مقالات-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-مقالات-انگلیسی-به-فارسی-ویرایش-تخصصی-مقالات-انگلیسی-پارافریز

بهتر است تا جایی که می توانید به سوالات پاسخ دهید تا نمره تان بیشتر شود

 • تفاوت های GRE با TOEFLو IELTS در چیست؟

اول از همه باید بگوییم که TOEFLو IELTS هردو آزمون زبان اند و تمرکز آن ها فقط روی سنجش سطح زبان شما است و اگر نمره حداقل را بگیرید برای شما کافی هستش. و داوطلبان این دو آزمون افرادی هستند که قصد مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان دارند

اما GRE مهارت های تحلیلی و ارائه استدلال های شما را سنجش می کند و دانشگاه های مختلف در رشته های مختلف، حداقل نمره های مختلفی تعیین کرده اند. برای مثال یک دانشگاه به نمره وربال شما بیشتر از نمره ریاضیات اهمیت می دهد یا دانشگاه دیگری... برای مثال دانشگاه NHH نروژ روی نمره ریاضیات تمرکز کرده و نمره حداقل 152 از 170 را می خواهد. اگر نتوانید نمره مورد نیاز خود را کسب کنید، نگران نباشید. شما می توانید هر 21 روز یک بار و حداکثر 5 بار در سال در این آزمون شرکت کنید. اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که هزینه 5 بار شرکت در این آزمون چیزی حدود 1250 دلار خواهد بود.

داوطلبان این آزمون دانشجویانی هستند که قصد دارند برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های آمریکا و کانادا پذیرش شوند و تابع و ساکن آن کشور شوند.

در کل شما باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده سپس در آزمون های ضروری مانند GRE و TOEFL نمره خوب بگیرید و سپس برای پذیرش اقدام کنید.

مترجم-مقالات-تخصصی-فارسی-به-انگلیسی-مترجم-مقالات-تخصصی-انگلیسی-به-فارسی-ادیت-متون-انگلیسی-بازنویسی-مقالات

اگر با هزینه آزمون مشکلی ندارید، بهتر است به منظور کسب تجربه، حداقل دو بار شرکت کنید

ممکن است به مقاله زیر علاقه داشته باشید:

از آنجایی سالانه زبان آموزان بسیاری در آزمون تافل شرکت میکنند، بدون شک یکی از پرتکرارترین سوالاتی که زبان آموزان دارند این است که آزمون تافل چیست یا چگونه می‌توان در این آزمون شرکت کرد. شرکت کردن در آزمون تافل و دریافت مدرک آن مزیت های بیشماری به همراه دارد. این آزمون برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در یک کشور خارجی را دارند یا حتی افرادی میخواهند در یک شرکت خارجی استخدام شوند مفید خواهد بود. شرکت‌ها و دانشگاه‌های خارجی به مدرک زبان انگلیسی احتیاج دارند تا بتوانند فرد خارجی زبانی را استخدام کنند یا به یک دانشجو پذیرش بدهند. از این رو شرکت کردن در آزمون تافل و دریافت نمره بالا فرصت های جدیدی برای افراد ایجاد خواهد کرد. اگر قصد شرکت در آزمون تافل را دارید و میخواهید اطلاعات مفیدی در مورد این آزمون بدست آورید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

مشاهده ادامه مطلب در لینک زیر:

همه چیز در مورد آزمون تافل

GRE subject

GRE subject یک آزمون فرعی محسوب می شود و افرادی که آزمون عمومی را داده اند واجب نیست در این آزمون شرکت کنند و کاملا اختیاری است. اما افرادی که در آزمون موضوعی شرکت کرده اند حتما باید در آزمون عمومی هم شرکت کنند. برخلاف آزمون general، در این آزمون آزادید هرچند بار که می خواهید بدون محدودیت شرکت کنید

این آزمون مهارت و توانایی داوطلبان در رشته های مختلف تعیین شده را می سنجد. در واقع هدف این آزمون نشان دادن تخصص شما در یک رشته خاص است و سوالات این آزمون همگی مربوط به رشته انتخابی خواهند بود و شرکت در آن اجباری نیست ولی ممکن است بعضی دانشگاه ها شرکت در این آزمون را اجباری کنند یا پیشنهاد (Recommend) کنند. در کل شرکت در این آزمون ضروری نیست اما اگر نمره بالایی در این آزمون کسب کنید، کمک شایانی به بهبود رزومه خود و دریافت فاند در رشته انتخابی شما می کند.

نمره شما در این آزمون عددی بین 200 تا 990 خواهد بود که در بازه های ده تایی تغییر می کند همچنین تا 2017 در این آزمون به علت جلوگیری از شانسی زدن گزینه ها، نمره منفی هم وجود داشت و برای هر 4 پاسخ اشتباه، یک پاسخ درست حذف می شد اما بعد از 2017 این قانون تغییر کرد و اکنون دیگر نمره منفی وجود ندارد و نمره داوطلب با تعداد پاسخ های درست او، محاسبه خواهد شد. همچنین درست مانند آزمون general، شما قبل آزمون حق 4 ارسال رایگان نمره به موسسات مورد نظرتان را خواهید داشت. یعنی می توانید تعیین کنید که آخرین نمره ای که من گرفتم یا همه نمراتی که تا بحال گرفتم، به فلان دانشگاه ارسال شود. اما اگر بخواهید بعد دادن آزمون، نمره خود را ارسال کنید، باید یک هزینه اضافی هم پرداخت کنید همچنین این نمره بعد 5 سال منقضی خواهد شد و ارزشی نخواهد داشت.

 • نمونه سوالات GRE subject

در کل آزمون GRE subject در شش رشته برگزار می شود (البته تا سال 2016 رشته های بیوشیمی، زیست‌شناسی سلولی مولکولی هم برگزار می شد):

زیست شناسی

شیمی

ادبیات انگلیسی

ریاضیات

فیزیک

روانشناسی

با کلیک بر روی هر یک از رشته ها می توانید نمونه سوالات این رشته را دریافت کنید.

این آزمون در ایران فقط به صورت کاغذی آن هم سه بار در سال در ماه های فروردین، شهریور و آبان در شهر های تهران و اصفهان برگزار می شوند.

ترجمه-فوری-انگلیسی-به-فارسی-ترجمه-فوری-فارسی-به-انگلیسی-ویراستاری-مقاله-ترجمه-فوری-با-قیمت-مناسب-ریفریز-rephrasing

شرکت در آزمون موضوعی اجباری نیست اما کمک شایانی به بهبود رزومه شما خواهد کرد

از مقاله زیر بازدید کنید:

حتما تا به حال نام آزمون آمریکایی تُفل (TOEFL) به گوشتان رسیده. پس در مورد آیلتس (IELTS) بریتانیایی هم شنیده اید. این دو آزمون از معتبر ترین و مورد قبول ترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی هستند. و در اکثر کشور ها و دانشگاه ها قابل استفاده اند. در این مقاله به آزمون آیلتس می پردازیم و اطلاعات جامعی درباره مراحل آزمون ارائه می کنیم پس با ما همراه باشید.

 

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

همه چیز در مورد آزمون آیلتس

 • مفهوم percentile

معمولا در کنار نمره شما، یک درصد هم گزارش می شود. این درصد همان percentile است.

Percentile نشان می دهد که شما از چند درصد داوطلبان آزمون در پنج سال اخیر، عملکرد بهتری داشتید و نمره شما از نمره آنها بیشتر شده است. هرچه عدد این درصد بیشتر باشد، نشان دهنده این است که شما از افراد بیشتری عملکرتان بهتر بوده است. برای مثال وقتی percentile شما 99 درصد شده، این یعنی شما از 99 درصد داوطلبان در پنج سال اخیر، نمره تان بیشتر شده و میان 1 درصد برتر قرار دارید.

در این لیست (برای مشاهده لیست، روی این لینک کلیک کنید) می توانید تبدیل نمره به percentile را مشاهده کنید. همان طور که می بینید، اگر نمره 169 یا 170 را از بخش وربال بگیرید، در میان 1 درصد برتر قرار می گیرید و نمره تان بهتر از 99 درصد شرکت کنندگان است. اما نمره 170 در بخش ریاضیات به معنای این است که در 3 درصد برتر قرار می گیرید و از 97 درصد شرکت کنندگان نمره ریاضیات بهتری گرفته اید. این موضوع نشان می دهد که بنا به دلایلی داوطلبان بیشتری در ریاضیات نمره کامل می گیرند تا وربال. که یکی از دلایل آن این است که سوالات ریاضی در GRE، در سطح دبیرستان است و اکثر داوطلبان به این سوالات مسلط اند.

 • هزینه آزمون GRE

هزینه این آزمون بسته به نوع آزمونی که می خواهید در آن شرکت کنید متغیر است

 • هزینه آزمون GRE general

هزینه آزمون عمومی در کل دنیا به جز ترکیه، استرالیا، نیجریه، هندوستان و چین، 250 دلار است. قیمت کشور های مذکور در عکس زیر قابل مشاهده است:

ترجمه-با-قیمت-مناسب-مناسب-ترین-قیمت-بازار-ترجمه-مقالات-فارسی-به-انگلیسی-با-قیمت-مناسب-ترجمه-مقالات-انگلیسی-به-فارسی-با-قیمت-مناسب-ادیت-تخصصی-متون-انگلیسی-پارافریز-پایان-نامه

هزینه آزمون GRE به جز چند کشور، در همه کشور ها از جمله ایران 250 دلار است

 • هزینه آزمون GRE subject

هزینه این آزمون بر خلاف آزمون عمومی، در همه نقاط جهان یکسان و معادل 150 دلار است.

ترجمه-متون-انگلیسی-به-فارسی-با-قیمت-مناسب-ترجمه-متون-فارسی-به-انگلیسی-با-قیمت-مناسب-ویرایش-متون-ویراستاری-تخصصی-پایان-نامه-رفع-همپوشانی-مقاله

هزینه این آزمون در کل کشور ها یکسان است

 • منابع آزمون GRE

دقیقا به همان اندازه که تلاش و کوشش در مطالعه مهم است، منابع خوب هم مهم هستند. در ادامه به معرفی منابع خوب برای این آزمون خواهیم پرداخت. نکته مهم هنگام تهیه این کتاب ها این است که بعضی ناشران تنها با ایجاد چند تغییر جزئی، یک کتاب را مجددا چاپ می کنند و به عنوان ویرایش جدید با قیمت بالاتری می فروشند. به همین دلیل نیاز نیست که حتما آخرین نخسه یک کتاب را تهیه کنید.

منابع پیشنهادی:

 Manhattan Prep’s 5 Lb. Book of GRE Practice Problems

 ETS’ Official GRE Super Power Pack 2nd Edition

Kaplan’s GRE Prep Plus

 Manhattan Prep GRE Strategy Guides

 Barron’s Essential Words for the GRE

سخن پایانی

در آخر همان طور که گفته شد، اگر می خواهید به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی مخصوصاً آمریکا ثبت نام کنید و پذیرش شوید، GRE بهترین گزینه برای شماست و شما باید بسته به دانشکده ای که می خواهید به آن بروید، حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنید. امروزه تقریباً همه دانشگاه ها، نمره GRE را قبول می کنند و تعداد دانشگاه هایی که این نمره را قبول نمی کنند بسیار کم و نزدیک به صفر است.

این مقاله در گروه ترجمه، ویرایش، و پارافریز  ادیت95 تهیه شده است. استفاده بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

ارسال نظر


نظرات کاربران

1: امیرحسین:عالی و مفید

با سلام. خوشحال هستیم که مقاله برای تان مفید بوده است.

2: امیر:ممنون خیلی کاربردی بود

سلام خوشحالیم که برایتان مفید واقع شده
آخرین مقالات و اخبار سایت مشاهده همه اخبار و مقالات
514 تعداد کاربران
14540 تعداد پروژه ها
17 تعداد مترجمان
6452 فارسی به انگلیسی
4152 انگلیسی به فارسی
93 رضایت مشتریان
شماره های تماس : - 04136384214 09919001619
ثبت سفارش