همه چیز در مورد تافل TOEFL+ نمونه سوالات

آزمون تافل (TOEFL) یکی از مهمترین آزمون های زبان خارجی برای پذیریش در دانشگاه های معتبر دنیا است. اگر تا به حال در مورد آزمون های آیلتس (IELTS)،  جی آر ای (GRE)، ام اس آر تی (MSRT)، و جی مت (GMAT) شنیده باشید پس می دانید که این دو آزمون از معتبر ترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی هستند.آزمون تافل چیست و چگونه می توان در آن شرکت کرد؟ از آنجایی سالانه زبان آموزان بسیاری در آزمونهای زبان انگلیسی مثل تافل شرکت میکنند، بدون شک این سؤال یکی از پرتکرارترین سؤالاتی است که زبان آموزان دارند. شرکت کردن در آزمون تافل و دریافت مدرک آن مزیت های بی شماری به همراه دارد. این آزمون برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در یک کشور خارجی را دارند یا حتی افرادی میخواهند در یک شرکت خارجی استخدام شوند مفید خواهد بود. شرکت‌ها و دانشگاه‌های خارجی به مدرک زبان انگلیسی احتیاج دارند تا بتوانند فرد خارجی زبانی را استخدام کنند یا به یک دانشجو پذیرش بدهند. از این رو شرکت کردن در آزمون تافل و دریافت نمره بالا فرصت های جدیدی برای افراد ایجاد خواهد کرد. لازم به ذکر است که اکثر مترجم ها و ادیتورهای گروه ترجمه، ویرایش، و رفع سرقت ادبی ادیت95 دارای مدرک تافل، ایلتس، جی آر ای و سایر مدارک معتبر زبان خارجی هستند. بنابراین، اگر قصد شرکت در آزمون تافل را دارید و میخواهید اطلاعات مفیدی در مورد این آزمون بدست آورید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

 • تافل چیست؟

تافل مخفف TEST OF ENGLISH AS A FOREING LANGUAGE یک آزمون استاندارد شده برای شناسایی توانایی زبان انگلیسی افراد غیر انگلیسی زبان میباشد . آزمون تافل (TOEFL)، آزمون جامعی است که برای ورود به بسیاری از دانشگاه ها مورد نیاز است . این آزمون  توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستونبه دو صورت کتبی ( کاغذی ) و اینترنتی (آنلاین) برگزار می شود. در واقع این آزمون مهارت افراد را در زمینه هایمختلف مانند مهارتهای شنیداری ، گفتاری ، نوشتاری و درک مطلب زبان انگلیسی می سنجد. از آنجایی که  هدف اصلی تافل بررسی توانایی درک زبان انگلیسی زبان آموزان در سطح دانشگاهی است ، اغلب از نمرات تافل در مراحل پذیرش دانشگاه استفاده می‌شود.مدرک بین المللی تافل در 9000 دانشگاه اعتبار داشته و اکثرا همه مردم این مدرک را به عنوان یکی از معتبرین مدارک زبان انگلیسی میشناسند. با این حال، این آزمون برای اهداف دیگری چون درخواست ویزای دانشجویی یا گذراندن دوره‌های کوتاه مدت نیز مفید خواهد بود.

همان طور که گفته شد آزمون تافل به دو صورت برگذار میشود: آزمون TOEFL iBT که‌ به صورت‌ آنلاین میباشد و آزمون TOEFL PBT که با استفاده از کاغذ و قلم انجام می‌شود. لازم به ذکر است که آزمون کاغذی فقط در مناطقی‌ که فاقد اینترنت است صورت میگیرد.

Everything-about-TOEFL

همه چیز در مورد تافل

 • فایده شرکت کردن در آزمون تافل چیست؟

سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از زبان آموزان را مشغول کند این است که که فایده شرکت کردن در آزمون تافل چیست؟ بسیاری تنها مزیت تافل را برای مهاجرت تحصیلی و پذیرش از سوی دانشگاه های خارجی زبان میدانند که این فکر تا حدودی درست است. همان طور که در ابتدا گفته شد با استفاده از این مدرک می‌توانید از دانشگاه‌های خارجی پذیرش گرفته و به صورت تحصیلی مهاجرت کنید. اما این تنها مزیت تافل نمیباشد و میتوان از مدرک تافل مثلا برای قویتر شدن رزومه کاری برای استخدام در شرکت های معتبر استفاده کرد . به طور کلی بیشتر افرادی که در آزمون تافل شرکت می‌کنند، دارای شرایط زیر هستند:دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در یک موسسه آموزش عالی معتبر یا دانشگاه را دارند، افرادی که قصد یادگیری زبان انگلیسی به صورت جدی و حرفه‌ای را دارند و کاندیداهای اخذ بورسیه و مدارک علمی.

Having-TOEFL-Test-Certificate-Is-Necessary-for-Applying-to-Universities

داشتن مدرک تافل در مهاجرت تحصیلی ضروری است 

 • شرایط کلی امتحان تافل

برعکس خیلی از آزمون ها که داوطلب نیازمند باید دارای شرایط خاصی باشد باشد ، شما در آزمون تافل نیازمند دارا بودن شرایط خاصی نیستید و عملا هر فردی با هر ویژگی میتواند در این آزمون شرکت کند. آزمون تافل بیش از ۵۰ بار در سال در مراکز مجاز برگزار می‌شود. داوطلبان  میتوانند به شکل نامحدود به صورت مجدد در این آزمون تافل شرکت کنند، ولی نمی‌توانند این کار را بیش از یک بار در یک دوره‌ی ۳ روزه انجام دهند. هزینه‌ی ثبت نام هر آزمون در تاریخ ثبت نام آزمون استرداد شده همچنین تاریخ و محل برگزاری آزمون نیز توسط داوطلب انتخاب می‌شود. مدت اعتبار نتیجه آزمون تافل دو سال بوده و پس از آن، اگر نمره داوطلب کمتر از 116 باشد نمره از حساب کاربری فرد حذف می‌شود و قابل ریپورت نخواهد بود. در صورتی که نمره آزمون تافل شما 116 یا بیشتر شود مدرک تافلتان به شکل دائمی معتبر بوده و دیگر منقضی نخواهد شد.

 • آزمون تافل در ایران به چه صورتی برگزار می‌شود؟

نحوه برگزاری آزمون تافل در ایران با سایر نقاط دنیا اندکی متفاوت است. در ایران داوطلبان فقط میتوانند در آزمون اینترنتی تافل یا TOEFL iBT شرکت کنند. با این وجود برای شرکت در این آزمون باید به مراکز معتبر و مورد تایید مراجعه کنید. لازم به ذکر است که اخبار و اطلاع رسانی های لازم در زمینه امور مربوط به این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

سایت-ترجمه-متون-فارسی-به-انگلیسی-سایت-ترجمه-متون-انگلیسی-به-فارسی-ویراستاری-پایان-نامه-ریفریز

محل برگذاری آزمون تافل در ایران 

 • نحوه برگزاری آزمون تافل

مدت زمان برگزاری آزمون TOEFL حدودا چهار ساعت می‌باشد و پس دو ساعت اول ده دقیقه زمان استراحت خواهید داشت. زمان کل این آزمون به 4 بخش تقسیم شده که هر کدام از این بخش به یکی از مهارت‌های مورد نیاز برای برقراری ارتباط و آموختن در فضای دانشگاهی اختصاص دارد. این بخش‌ها شامل:

 • بخش خواندن (Reading Comprehension) تست تافل

۶۰ الی ۸۰ دقیقه

در این بخش سه، چهار، یا پنج متن با حجم تقریبی 700 کلمه و با موضوعات علمی و آکادمیک در اختیار شما قرار می‌گیرد و معمولا 14 سوال در رابطه با موضوعات اصلی متن از شما پرسیده می‌شود. برای اینکه در این بخش به موفقیت لازم برسید بهتر است مهارت‌هایی مانند خلاصه برداری و همچنین برداشت سریع ایده اصلی را در خود تقویت کنید.

 • مهارت شنیداری (Listening Comprehension) آزمون تافل

۶۰ الی ۹۰ دقیقه

این مرحله شامل دو بخش مکالمه روزانه در محیط دانشگاه و چهار بخش مکالمه‌ای مشابه سخنرانی علمی توسط استاد و پرسش و پاسخ در کلاس‌های دانشگاهی میباشد که از 6 قسمت سه تا پنج دقیقه ای تشکیل شده است. پس از اینکه فایل مربوطه را شنیدید باید به سوالات مرتبط با موضوع پاسخ دهید.

ترجمه-فارسی-به-انگلیسی-با-قیمت-مناسب-ترجمه-انگلیسی-به-فارسی-با-قیمت-مناسب-ویرایش-پایان-نامه-با-قیمت-مناسب-پارافریز-با-قیمت-مناسب

زمان آزمون لیسینینگ در تافل حدودا 60 دقیقه است

 • زمان استراحت بین دو بخش آزمون تافل

۱۰دقیقه

 • مهارت گفتاری (Speaking Comprehension) تست تافل

۲۰ دقیقه

این بخش از آزمون تافل دارای شش تکلیف (task) می‌باشد که دو تکلیف آن به صورت مستقل (independent) و چهار تکلیف به صورت تلفیقی است. در این بخش باید در مورد خلاصه متنی که می‌خوانید یا می‌شنوید صحبت کنید. همچنین میتوانید از ایده های خودتان نیز در این آزمون بهره بگیرید. باید بتوانید این ایده هارا دقیق، واضح و با تحلیل مناسب در 60 ثانیه بیان کنید.

 • مهارت نوشتاری (Writing Comprehension) امتحان تافل

۵۰ دقیقه

بخش مهارت نوشتاری از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول (مستقل)  یک متن درباره موضوعی که به شما داده می‌شود خواهید نوشت و در بخش دیگر (تلفیقی) متن آکادمیکی را خوانده به ادامه آن گوش داده و سپس ایده شخصی خود را درباره آن متن می‌نویسید. در واقع در قسمت تلفیقی داوطلب باید در ابتدا متن کوتاهی را بخواند (250 تا 300 کلمه) و سپس به یک نطق مرتبط با متن گوش دهد. بعد از آن باید با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی به‌دست آورده‌ به یک پرسش پاسخ دهد.

ترجمه-تخصصی-ترجمه-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-انگلیسی-به-فارسی-ویرایش-متون-انگلیسی-رفع-سرقت-ادبی-ترجمه-فوری-متون

آزمون تافل بین 3 ساعت و 30 دقیقه تا 4 ساعت طول می کشد

ممکن است به مقاله زیر نیز علاقه مند باشید:

حتما تا به حال نام آزمون آمریکایی تُفل (TOEFL) به گوشتان رسیده. پس در مورد آیلتس (IELTS) بریتانیایی هم شنیده اید. این دو آزمون از معتبر ترین و مورد قبول ترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی هستند. و در اکثر کشور ها و دانشگاه ها قابل استفاده اند. در این مقاله به آزمون آیلتس می پردازیم و اطلاعات جامعی درباره مراحل آزمون ارائه می کنیم پس با ما همراه باشید.

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

همه چیز در مورد آزمون آیلتس

 • نمونه سوالات آزمون TOEFL

برای دانلود نمونه سوالات reading، listening، speakingو writing روی این لینک کلیک کنید.

در این فایل، توضیح کوتاهی در مورد هر آزمون و نمونه سوالات مربوطه قرار داده شده است که می توانید با استفاده از آن ها و تمرین کردن، توانایی خود را در آزمون TOEFLپرورش دهید.

 • تخلف و تقلب در آزمون تافل

از آنجایی که تصحیح پاسخ نامه‌ها و امتیاز دهی طریق یک شبکه بندی متمرکز انجام میشود امکان تقلب در آزمون تافل بسیار پایین است. معمولا از افرادی که هویت شرکت کننده‌گان را نمی‌شناسند برای برگزاری آزمون و امتیاز دهی استفاده می‌شود.

فراموش نکنید که اگر بعد از ثبت نام تخلفی از جانب شما گزارش شود آزمون تافل شما لغو شده و هزینه ثبت نام نیز بازپراخت نمیگردد. حتی اگر بعد از زمان گزارش نمرات نیز تخلفی از جانب شما گزارش شود بازهم نمره تافلتان نامعتبر شده و این موضوع در یک نامه بهمراه نمره تافل(صرفا جهت اطلاع) برایتان ارسال خواهد شد.

سایت-ترجمه-متون-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-تخصصی-فارسی-به-انگلیسی-ترجمه-تخصصی-انگلیسی-به-فارسی-ویراستاری-تخصصی-متون-انگلیسی-کاهش-درصد-همپوشانی

در صورت انجام تقلب وتخلف در تافل آزمون شما لغو میشود

 • اسناد و مدارک مورد نیاز جهت شرکت در امتحان تافل

در هنگام ثبت نام، نام کامل خود را دقیقا شبیه به نام موجود در در پاسپورت یا کارت شناسایی خود بنویسید.

روز آزمون باید اصل مدرک شناسایی را در به همراه داشته باشید، مدرک شناسایی باید دارای یک عکس از شما باشد و نیز ارائه کپی و یا تصویر از مدرک شناساییتان (در تلفن همراه) به هیچ وجه قابل قبول نیست . توجه داشته باشید که برای شرکت در آزمون فقط کارت ملی یا گذرنامه معتبر بوده و بهتر است از شناسامه برای تایید هویتتان استفاده نکنید.

کارت شناسایی که در روز آزمون ارائه میکنید باید معتبر باشد و توسط کشوری که تبعه و مقیم آن هستید صادر شود. فراموش نکنید که مدارک منقضی شده (مدارکی که مدت اعتبار آنها به پایان رسیده است) قابل قبول نیستند.

هنگام برگذاری تافل پس از تایید هویت یک عکس توسط وب کم از شما گرفته شده و پس از آن جایگاهتان مشخص خواهد شد.

عکس که در مدرک شناسایی وجود دارد باید به تازگی گرفته شده و به وضوح با ظاهر شرکت کننده مطابق باشد.

در صورتی که این نکات را رعایت نکنید، کارت شناسایی معتبر و قابل قبولی را به همراه نداشته و مشخصاتتان نیز مطابق با مدارک شناسایی تان نباشد  مجاز به ورود به جلسه و شرکت در آزمون نبوده و هزینه‌ی آزمون تان نیز بازپرداخت نمی‌گردد.

نکته‌ی آخر اینکه حمل وسایل شخصی غیر از مدارک شناسایی شما در جلسه‌ی امتحان مجاز نیست. توجه داشته باشید که هر وسیله ای غیر از مدارک شناسایی مصادره خواهد شد.

 

Do-not-Bring-Phone-to-TOEFL-Test

به همراه داشتن تلفن همراه یا وسایل الکترونیکی دیگر در جلسه آزمون مجاز نیست

 • منابع امتحان تافل چیست

آزمون تافل منابع بسیاری دارد که برای شرکت در این آزمون لازم و ضروری هستند.در زیر چند نمونه از این منابع را برای شما آورده ایم: 

کتاب TOEFL Test Prep 

کتاب  guide to the official TOEFL Test

Longman Preparation Course for the TOEFL Test

Delta’s Key to the TOEFL iBT: Advanced Skill Practice

Oxford Preparation Course for the TOEFL iBT Exam

Useful-Sources-to-Study-for-TOEFL-Exam

منابع مفید آزمون تافل

مطمئنا، حتی چند لغت ساده نیز به شما کمک خواهد کرد تا بسیاری از جملات انگلیسی را درک کنید! میتوانید با اشاره دست و سر در یک کشور خارجی زبان یک قرص نان بخرید ویا حتی میتوانید اتوبوسی میخواهید را پیدا کنید! اما دانستن فقط چند کلمه و اشاره با انگشت و دست به شما امکان برقراری ایده های پیچیده را نداده و مطمئناً برای کسب امتیاز عالی در TOEFLنیز کافی نخواهد بود. بهبود واژگان به شما در ابراز وجود ، به اشتراک گذاشتن ایده های خود و درک دیگران کمک خواهد می کند. همچنین میتواند در رسیدن به اهداف شغلی و رویاهایتان موثر باشد. از این رو تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله بهترین روش حفظ کردن لغات انگلیسی را معرفی کنیم. با انجام آرام آرام کارها و استفاده از تکنیک ها و مراحل اثبات شده زیر ، حفظ کلمات اساسی TOEFLبرای شما آسان و سرگرم کننده خواهد شد. خوب بیایید شروع کنیم!

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید

نکاتی برای یادگیری لغات تافل

 • آیلتس یا تافل یا PTE؟

در کنار TOEFL iBT آزمون های بسیار معتبر و مناسبی دیگری وجود دارد که بدون شک رقبای مهمی برای آزمون تافل محسوب میشوند . آزمون IELTS مهم ترین این رقبا است و به تازگی آزمون PTEهم به این رقابت وارد شده است. انتخاب این آزمون ها به هدف و شرایط شما بستگی دارد و نیازمند تحقیق و مطالعه بسیار است. مثلا به طور خلاصه میتوان گفت:

اگر مقصد شما امریکا است، بهتر است آزمون تافل را امتحان دهید.

اگر با کار با کامپیوتر راحت هستید و از مصاحبه رو در رو می ترسید حتما آزمون تافل برایتان مناسب است.

اگر لهجه آمریکایی را بیشتر گوش می دهید باز هم آزمون تافل برایتان بهتر است.

 • نکات تکمیلی امتحان تافل

امکان ثبت نام تا ۷ روز قبل از تاریخ آزمون وجود دارد.

تا چهار روز ثبت نام دیرهنگام ممکن بوده و هزینه‌ی دیرکرد ثبت نام در آزمون معادل ۴۰ دلار آمریکا است.

امتیاز بندی این آزمون از 0 تا 120 می باشد.

ممکن است روش‌های پرداخت آنلاین بدون اطلاع قبلی تغییر کنند.

در صورتی که نمره تافل متقاضی کمتر از 116 باشد، مدرک آزمون تافل فقط به مدت دو سال معتبر بوده و متقاضی پس از دو سال باید مجددا در آزمون شرکت نماید و نمره حدنصاب را به دست آورد.

بیش از ۳۵ میلیون نفر از سراسر جهان برای نشان دادن مهارت زبان انگلیسی، در آزمون تافل باهم رقابت میکنند.

همان طور که گفته شد در زمان ورود به محل برگزاری آزمون مجاز به همراه داشتن تلفن همراه، کاغذ، دیکشنری، هر نوع خودکار یا مداد، ممنوع بوده و وسایل مورد نیازتان (مانند مداد هدست و...) توسط محل برگذاری آزمون تافل در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

یادداشت برداری در طول آزمون تافل  iBTمجاز می‌باشد.

 • سخن پایانی

در انتها همان طور که گفته شد برای شرکت در آزمون تافل شما ملزم به دارا بودن شرایط خاصی نیستید اما برای جلوگیری از به وقوع پیوستن تخلف های احتمالی و کسب موفقیت بیشتر بهتر است قوانین و شرایط این آزمون را بدانید. در مقاله ای که امروز به شما ارائه کردیم سعی کردیم کلیات و قوانین مهم آزمون تافل را برایتان توضیح دهیم. همچنین، در صورتی که در مورد شرایط آزمون های دیگر سوالاتی در ذهن دارید می توانید به دیگر مطالب وب سایت، مراجعه کرده و پاسخ های خود را دریافت کنید.

ممکن است به مقالات زیر علاقه مند باشید:

ویرایش مقاله انگلیسی

پارافریز متن

ترجمه متن فارسی به انگلیسی

ترجمه متن انگلیسی به فارسی

این مقاله در گروه ترجمه، ویرایش، و رفع سرقت ادبی ادیت95 تهیه شده است. استفاده بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

ارسال نظر


آخرین مقالات و اخبار سایت مشاهده همه اخبار و مقالات
514 تعداد کاربران
14540 تعداد پروژه ها
17 تعداد مترجمان
6452 فارسی به انگلیسی
4152 انگلیسی به فارسی
93 رضایت مشتریان
شماره های تماس : - 04136384214 09919001619
ثبت سفارش