5 روش مؤثر برای یادگیری عالی واژگان انگلیسی

چگونه لغت ها را به صورت مؤثر یاد بگیرم؟

 دانستن فقط چند کلمه  برای کسب امتیاز عالی در  آزمون های TOEFL ، IELTS، GRE، MSRT، و سایز آزمون های زبان خارجی، و یا مکالمه های روزمره کافی نمی باشد. بهبود واژگان به شما در رسیدن به اهداف شغلی و رویاهایتان مؤثر باشد.

اما به دلیل تفاوت قابل توجهی که بین زبان انگلیسی و زبان فارسی وجود دارد، حفظ کردن لغات انگلیسی برای فارسی زبانان، یکی از دشوار ترین کار‌ها می باشد.همواره دانشجویان و دانش آموزان به دلیل عدم توانایی شان در حفظ کردن لغات انگلیسی از پس آزمون های مهم زبان مانند آزمون های زبان انگلیسی بر نمی آیند.

از این رو تصمی م گرفته‌ایم در این مقاله بهترین روش حفظ کردن لغات انگلیسی را معرفی  کنیم. با انجام آرام آرام کارها و استفاده از تکنیک ها و مراحل اثبات شده زیر ، حفظ کلمات اساسی TOEFLبرای شما آسان و سرگرم کننده خواهد شد. خوب بیایید شروع کنیم!

عناوینی که در این مقاله مطالعه خواهند شد عبارتند از:

قانون مهم پیشرفت

گم شدن در می ان تمام کلمات انگلیسی آسان است. فرهنگ لغت ضخیم هزاران کلمه دارد و حتی در لیست کلمات اساسی آزمون های زبان انگلیسی نیز صدها کلمه وجود دارد. ولی آیا قرار است همه آنها را یک باره یاد بگیرید؟ البته که نه!

مشکل اصلی ما در حفظ کردن لغات انگلیسی این است که معمولاً آن‌ها را به‌صورت تکی و طوطی‌وار حفظ می ‌کنیم و بعد انتظار داریم که بتوانیم آن‌ها را به‌صورت جمعی و در جملات و مکالمه به کار ببریم. این انتظار اصلاً درست نیست. اگر با سرعت زیادی حرکت کنید و یا یک باره بیش از حد کار کنید ، در واقع کارهارا برای خود بیش از حد سخت کرده اید.

Learn-English-Words-Slowly-and-Steadily

آهسته و پیوسته (slow and steady) حرکت کنید!

مهم ترین قانون این است که به آرامی و متداوم پیشرفت کنید. یادگیری پنج لغت در روز ، پنج روز در هفته یک استراتژی اثبات شده است که من به تمام دانشجویان توصیه می کنم.

ممکن است 5 کلمه در روز یا 25 کلمه در هفته زیاد به نظر نرسد. اما اگر به آن فکر کنید ، 5 کلمه در روز معادل تقریباً 100 کلمه در ماه یا 1200 کلمه در سال می باشد. از آنجایی که احتمال دارد اکثر این لغات را از قبل بلد باشید یادگرفتن 5 لغت درروز حتی از زمان تخمی ن شده نیز برای شما کمتر خواهد بود.

با خواندن مجله و کتاب، ترجمه متون انگلیسی، تماشای فیلم یا فیلم یوتیوب و گپ زدن با دیگران به صورت آنلاین ، کلمات جدید را درست مانند یک اسفنج جذب خواهید کرد.تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی علاوه بر اینکه برای ما سرگرم کننده و جذاب است، تا حد بسیار زیادی هم برای حفظ کردن لغات انگلیسی مؤثر است.

اما به جز اینها چگونه می توانید روزانه پنج کلمه ضروریTOEFL را به طور مؤثر یاد بگیرید؟

 

5 روش مؤثر برای یادگیری لغات آزمونهای زبان انگلیسی

در اینجا در مورد پنج روش به خاطر سپاری لغات آزمون های زبان انگلیسی صحبت خواهیم کرد.در هر سطحی از زبان انگلیسی که قرار دارید می توانید از این استراتژی ها استفاده کنید. این استراتژی ها، یادگیری واژگان را برای شما آسان تر می کنند.

Categorize-Words-when-Learning-Vocabularies

کلمات را  در داخل دسته ها قرار دهید

 • ایجاد دسته ها

ایجاد دسته این امکان را به شما می دهد کلمات خود را در متون اصلی تصور کنید. این روش همان روشی است که مغز شما هم برای صحبت کردن استفاده می کند. لغات به خودی خود در ذهن شما پدید نمی آیند. در اصل، شما همی شه افکار خود را در دسته های مختلف سازمان دهی می کنید. به عنوان مثال درباره ایده های مختلف بحث می کنید. بنابراین این متد در یادگرفتن لغات جدید نیز مؤثر خواهد بود. برخی از موضوعات اساسی را دسته بندی کرده و لیستی از دسته های خاص که مربوط به زندگی شماست و آزمون های زبان انگلیسی تهیه کنید. دسته بندی های شما ممکن است شامل: تحصیلات، شغل، کسب و کار، خانواده، ورزش ها، سیاست، محیط، سلامتی، غذا، فرهنگ، مسافرت رفتن، اوقات فراغت و... باشد.

این موارد فقط نمونه های محدودی بودند. شما می توانید از هر دسته دیگری که فکر می کنید استفاده کنید و نیازی نیست که فقط روی مثالهای بالا تمرکز کنید.

این که با کدام دسته ها شروع می کنید کاملا به خودتان بستگی دارد، اما بهتر است بر روی دسته هایی تمرکز کنید که کمترین آشنایی را با آنها دارید.

از آنجایی که احتمالا مهم ترین هدف شما از حفظ این لغات موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی است، بهتر است که از منابع آزمون های زبان انگلیسی برای ایجاد این دسته ها کمک بگیرید.

 • دسته ها را به بخش تقسیم کنید

پس از اینکه دسته های خود را پیدا کردید ، از هر دسته بخش مناسب ایجاد کنید. برای مثال این دسته ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

مردم، گروه ها، اماکن، اقدامات، اشیا، احساسات، تجربیات، شخصیت، واژه های توصیفی، روابط

دوباره تاکید می کنم که این موارد فقط مثال های محدودی هستند و شما مجبور نیستید از همه این بخش ها استفاده کنید . در صورت تمایل می توانید موارد دیگری را نیز به این بخش ها اضافه کنید.

Classify-Your-Words

لغات خود را در موضوعات مختلف دسته بندی (classification) کنید

 • دسته های خود را با واژگان موجود پر کنید

پس از ایجاد جدول برای یک دسته با بخشهای مربوط ، هر بخش از هر دسته را با کلمات (و عباراتی) که قبلاً می شناسید پر کنید. به عنوان مثال ، فرض می کنیم دسته بندی "آموزش" را انتخاب کرده اید. در بخش "افراد" در گروه "آموزش" ، می توانید این کلمات را اضافه کنید:معلم، استاد، دانشجو

در بخش "گروه ها" در همان گروه "آموزش" ، می توانید بنویسید:کلاس، گروه کر، کلوپ شطرنج

 • مثال

بیایید به سایر واژه هایی که ممکن است در چند بخش دیگر در "آموزش" بنویسید ، نگاهی بیندازیم:

"اماکن": مدرسه، دانشگاه، کلاس درس

"اقدامات": آموزش دادن، یادگیری، امتحان دادن  

"اشیاء": نوت بوک ، لپ تاپ، خودکار

"احساسات": هیجان، پیش بینی، اضطراب

"تجربیات": اردو مسافرتی، فارغ التحصیلی

"شخصیت": تنبل، ساکت

"واژه های توصیفی": هوشمندانه، خلاق، چالش برانگیز

"روابط":دوستی ها، همکلاسی ها

ّFind-Suitable-Words

در قدم دوم کلمات مناسب را بیابید

 • کلمات خود را انتخاب کنید

دسته ای را برای یک هفته انتخاب کنید. به عنوان مثال ، می توانید "روابط" را برای این هفته انتخاب کنید. دسته های خود را بچرخانید! هر هفته یا هر دو هفته یک دسته جدید انتخاب کنید. با این روش هرهفته کلمات جدید و متنوعی را با انگیزه بیشتری یاد خواهید گرفت.

 • روزی پنج کلمه انتخاب کنید

در هر روز ، پنج کلمه که نمی دانید را مرتبط با دسته خود انتخاب کنید. می توانید هر 25 کلمه هفته را زودتر از موعد انتخاب کرده و برای هر روز پنج کلمه تعیین کنید. سعی نکنید بیش از پنج کلمه در روز حفظ کنید. بهتر است برای  آخر هفته کلمات جدیدی به لیست خود اضافه نکنید. روزهای آخر هفته را برای بررسی و استراحت رزرو کنید.

 • چگونه کلمات جدید خود را انتخاب کنیم؟

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید کلمات خود را انتخاب کنید.می توانید کلمات را از لیست واژه های ضروری TOEFL یا کتاب های مربوط به آزمون های زبان انگلیسی پیدا کنید.

کتاب خود را باز کنید یا در صفحه وب به پایین به بخش مربوطه خود بروید. اگر دسته دقیق خود را پیدا نکردید ، سعی کنید موردی را پیدا کنید که به دسته بندی شما نزدیک است. به عنوان مثال ، اگر این هفته روی "روابط" تمرکز کرده اید اما این دسته در لیست شما وجود ندارد ، "خانواده" ، "دوستی ها" یا "افراد" را جستجو کنید.

می توانید کلمات خود را از بین مطالب تمرینی ریدینگ یا لیسینینگ انتخاب کنید. اگر در کتاب عملی زبان انگلیسی (مثل تافل و آیلتس) چیزی پیدا نکردید ، سایت Breaking News English برای شما مفید خواهد بود. همچنین می توانید موضوع "روابط" را در کتاب های انگلیسی زبان جستجو کنید.

هنگام خواندن مقاله یا فصل، زیر کلمات ناشناخته خط بزنید و پنج مورد مرتبط با موضوع خود را انتخاب کنید. برای انتخاب کلمات خود از بین مطالب لیسینینگ ،می توانید همان ایده را دنبال کنید. می توانید از سی دی های تمرینی تافل، آیلتس، یا هر منبع مرتبط دیگری استفاده کنید. مثلا سریال انگلیسی فرندز می تواند مبنع مناسبی برای موضوع "روابط" باشد!

 • مثال

اگر دسته "روابط" را انتخاب کرده باشید ممکن است لغات این هفته شما به شکل زیر باشد:

روز 1: sibling, bond, complex, paternal, inheritance

روز 2: affection, passion, devotion, reciprocity, commitment

روز 3: clique, associate, coworker, acquaintance, exclusive

روز 4: solidarity, in common, loyal, vow, reception

روز 5: willing, obnoxious, humiliation, gentle, engaged

 

Find-Words-Meaning

معنی لغات خود را بیابید

 • کلمات خود را ترجمه کنید

بعد از انتخاب کلمات انگلیسی قدم بعدی ترجمه کردن آنهاست.

 • از دیکشنری استفاده کنید

ابتدا سعی کنید معنی هر کلمه را حدس بزنید. سپس به فرهنگ لغت خود رجوع کنید. سعی کنید فقط از فرهنگ لغت یک زبانه انگلیسی (فقط انگلیسی) استفاده کنید.

هنگامی که معنی لغت خود را پیدا کردید ، تعریف خود را ایجاد کنید. برای تعریف می توانید یک جمله کامل بنویسید ، یا آن را ترسیم کنید. مثلا ممکن است در دیکشنری کلمه نامزدی به این شکل معنی شود:  pledged to be married; betrothed

 • از اصطلاح نامه (thesaurus) استفاده کنید

بعد از اینکه کلمه خود را تعریف کردید ، برای بررسی مترادف و متضاد کلمه به اصطلاح نامه مراجعه کنید.

 • مثال

مثلا مترادف کلمه gentle شامل: soft, calm ,serene ,tame می باشد

و متضادهای این کلمه عبارتند از: rough ,hard ,violent

 

Review-Your-Words-At-least-Three-Minutes-a-Day

در طول روز حداقل سه دقیقه لغات را مرور کنید

 • کلمات خود را در طول هفته مرور کنید

تکرار اصلاً چیز بدی نیست. و ذهن ما برای فهم خیلی از چیزها (علی‌الخصوص زبان انگلیسی)، به تکرار نیاز دارد. برای یادگرفتن مؤثر این کلمات بهتر است هرروز آن هارا تکرار کنید. در طول هفته جلسات مرور سریعی به مدت 3 تا 10 دقیقه تنظیم کنید. اما برای مرور لغات بهتر است فقط به شیوه جعبه لاینر یا فلش کارتها متکی نباشید. در حقیقت با عادت به این روش ها دانش زبان شما فقط محدود به این قالب ها خواهد بود. برای حفظ مؤثر لغات بهتراست از شیوه های متفاوتتری نیز استفاده کنید. در اینجا به چندین مورد برای مرور لغات زبان انگلیسی برای آزمون های زبان انگلیسی پرداخته ایم.

 • چگونه کلمات خود را مرور کنیم؟

- از فلش کارت استفاده کنید

چندسالی است که استفاده از فلش کارت‌ها روشی محبوب برای یادگیری کلمات جدید است. برای اینکه بهتر بفهمی م با این روش چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم به این توضیح دقت کنید.

کلمه خود را در یک طرف کارت ، و ترجمه آن را در طرف دیگر بنویسید. آنها را اتوبوس یا مترو و یا هنگام انتظار در صف مطالعه کنید. حداقل سه بار در روز با آنها لغات خود را مرور کنید. اگر این روش را انتخاب کردید، بهتر است به طور مرتب و هر روز کارت‌های خود مرور کرده آنها را بخوانید . سعی کنید نقاشی یا تعریفی که پشت آن کلمه است را بخوانید و معنی آن را به یاد بیاورید.

- از استیک نوت (Stick note) در اطراف خانه خود استفاده کنید

استیک نوت ها را در مناطقی که مرتباً از آنجا عبور می کنید بچسبانید. وقتی کلمه ای را دیدید ، آن را معنی کنید ، سه بار تکرار کرده و در یک جمله استفاده کنید.

- ازآلارم گوشی خود برای یادآوری استفاده کنید.

هنگامی که زنگ هشدار خاموش شد ، با فلش کارتهای خود کلمات را مرور کرده و با آنها جمله بسازید.

- در طول روز از کلمات خود استفاده کنید

هنگام تعامل در شبکه های اجتماعی ، صحبت با انگلیسی زبانان یا شرکت در یک کلاس انگلیسی از کلمات خود استفاده کنید. از هر فرصتی استفاده کرده و خود را به چالش بکشید.

- از کلمات خود در تمرینات اسپیکینگ(speaking) و لیسینینگ (listening) استفاده کنید

هنگامی که مشغول انجام تمرینات رایتینگ و اسپیکینگ خاص تافل، آیلتس، یا هر آزمون زبان انگلیس دیگر هستید ، برخی از کلمات جدید را در مقاله ها یا پاسخ تمرینات بگنجانید.

Whatch-Friends-TV-Show-to-Improve-your-Speaking-and-Vocabulary-Skills

تماشای سریال فرندز (friends) یک راه عالی برای افزایش مهارت اسپیکینگ و همچنین یادگیری واژگان آزمون های زبان انگلیسی است

- از شخصی بخواهید که شما را امتحان کند

بهتر است از افراد انگلیسی زبان یا انگلیسی آموز کمک بخواهید ، اما افراد غیر انگلیسی زبان نیز می توانند دانش شما را آزمایش کنند. اگر بتوانید از شخصی بخواهید روزانه شما را امتحان کند ، عالی است. در غیر این صورت ، سعی کنید این کار را هفته ای 2-3 بار انجام دهید یا از آخر هفته خود برای این کار استفاده کنید.

اگر مطمئن هستید که یک لغت به خوبی فراگرفته اید، آن را از روی فلش کارت و یادداشت های مهم خود حذف کنید.

به این ترتیب می توانید پیشرفت خود را بررسی کرده و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. اما اگر تا پایان هفته هنوز تمام 25 کلمه را روی یادداشت های چسبناک دارید نگران نباشید. با آرامش و تداوم به یادگیری لغات انگلیسی خود ادامه دهید.

Watch-more-Movies-to-Promote-Your-English-Learning-Skills

برای یادگیری بیشتر زبان از فیلم و سریال ها غافل نشوید!

 • چگونه از کلمات خود در جملات استفاده کنیم؟

استفاده از کلمات در یک جمله بهترین راه برای بررسی آنهاست. می توانید از آنها در متن جملات ، متون ، صوت ، فیلم و مکالمه نیز استفاده کنید.

هدف از آزمون های زبان انگلیسی اندازه گیری توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی در محیط واقعی است: زندگی واقعی مربوط به جملات است ، نه فقط کلمات. بنابراین بیایید چند نمونه از چگونگی استفاده از کلمات TOEFL در جملات را بررسی کنیم.

 • مثال

برخی از مثالهایی که می توان از آنها استفاده کرد:

  I have a special bond with my brother, because we grew up together, have many memories and share many secrets

Lydia is a new mom. She is bonding with her child through taking care of her, holding her in her arms and speaking to her soft

Becky felt an immediate bond with James. She knew he was the one the day they met

 

هنگام نوشتن جملات ، از تخیل خود استفاده کنید. شخصیت فیلم مورد علاقتان، رئیس جمهور ، مادربزرگتان ، می کی موس یا هر کس دیگری که فکرش را بکنید چگونه می توانند از این کلمه استفاده کنند؟ چگونه می توانید از این کلمه در شرایط مختلف استفاده کنید؟

مثلا می توان چنین جملاتی  برای واژه" sibling" نوشت:

My favorite cartoon character, Snoopy, would jump around after receiving a postcard from Spike. He would tell Charlie Brown, "Spike is coming to visit me from Arizona. He is my sibling. Actually, he is my brother because he is a boy

A teacher may share the definition of sibling with a class by saying, “Jane is a girl. David is a boy. Jane is David’s sister. David is Jane’s brother. They are siblings

If someone asked me if I had a sibling, I would tell them that I do. I have a sibling. I have a younger brother

 

بعد از دسته بندی و تعریف کلمات خود ، از این تمرینات استفاده کنید. ویا به مدت 5 یا 10 دقیقه به سؤالاتی مانند سؤالات بالا پاسخ دهید. این تمرین شما را مجبور می کند که از کلمات جدید خود در جملات مختلف استفاده کنید.

Weekends-Are-the-Best-Time-to-Enjoy-Learning-English

آخر هفته ها بهترین زمان برای لذت بردن از زبان است

 • آخر هفته لغات خود را مرور کنید

آخر هفته ها بهترین زمان است که اجازه دهید دانش در مغزتان غرق شود. همچنین زمان مناسبی برای برنامه ریزی برخی از روشهای عملی و سرگرم کننده برای تمرین می باشد.  

برای تمرین بیشتر می توانید:

 • از کلمات خود در زندگی واقعی استفاده کنید

اگر معلم ، دوست تحصیل ،  دوست انگلیسی زبان یا فردی را دارید که به صورت آنلاین با آنها به زبان انگلیسی چت می کنند ، خود را به چالش بکشید و از کلمات جدید خود به طور مکرر با آنها استفاده کنید. می توانید در مورد موضوع هفتگی خود با آنها گپ بزنید. برای تمرین انگلیسی حداقل نیم ساعت با یک دوست یا معلم وقت بگذارید و سعی کنید 10-15 دقیقه راجع به موضوع هفتگی خود صحبت کنید

Put-Your-English-Learning-Skills-in-a-Creative-Challenge

دانش زبانتان را در یک چالش خلاقانه بکار ببرید

 • یک چالش خلاقانه برای رایتینگ ایجاد کنید

داستان کوتاه یا شعری بنویسید که شامل تمام 25 کلمه هفته  باشد. سعی کنید هر کلمه را چندین با در متن استفاده کنید و خود را به چالش بکشید.

 • با دوستانتان جپردی (jeopardy) بازی کنید!

کلمه "جپردی" در زبان انگلیسی به معنای خطر است.  یک برنامه محبوب تلوزیونی است که مدتهاست در ایالات متحده محبوب شده و طی سالهای گذشته در سطح بین المللی محبوبیت یافته است. این بازی اغلب در محیط کلاس توسط معلمان زبان استفاده می شود ، اما شماهم می توانید به راحتی این بازی را با دوستانتان انجام دهید.

 • نحوه بازی جپردی

در جپردی ، شش دسته و پنج سؤال در هر دسته وجود دارد. با این حال ، پیشنهاد می کنم که با پنج دسته بازی رو شروع کنید. استفاده از 25 لغت بازی را ساده تر می کند. با گذشت مراحل سؤالات سختتر شده و امتیاز آنها نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال ، اولین سؤال برای هر گروه ساده ترین  بوده و شرکت کنندگان برای پاسخ صحیح 100 امتیاز کسب می کنند. با دشوارتر شدن سؤالات ، امتیازات احتمالی 100 بار افزایش می یابد. پنجمی ن سؤال با 500 امتیاز ، سخت ترین سؤال می باشد.

اگر به یک سؤال به درستی پاسخ دهید ، امتیاز کسب می کنید. اگر اشتباه پاسخ دهید ، چیزی کسب نمی کنید. در پایان ، زمانی که هیچ سؤالی باقی نماند ، بازیکنی که بیشترین امتیاز را دارد ، برنده می شود.

برای بازی حداقل به سه نفر نیاز دارید: دو بازیکن و یک می زبان نمایش بازی. "می زبان" سؤالات را ایجاد کرده و آن ها را ازبازیکنان می پرسد. تعداد ایده آل بازیکنان سه نفر است. اگر در یک گروه بزرگ بازی می کنید ، می توانید خود را به تیم تقسیم کنید (با 2-5 عضو برای هر تیم).

بین اینکه چه کسی سؤالات را ایجاد می کند و چه کسی بازی را انجام می دهد به صورت دایره ای بگردید. اگر یک هفته سؤالات را ایجاد می کنید و از آنها می پرسید ، هفته دیگر شما باید بازیکن شوید و یکی از دوستانتان مسئولیت بازی را بر عهده داشته باشد.

برای نوشتن سؤالات نگاهی به برخی از آزمونهای عملی آزمون های زبان انگلیسی بیندازید. به انواع سؤالات مطرح شده در بخش ریدینگ و لیسینینگ توجه کنید. سعی کنید سؤالات متنوعی مانند سؤالات مطرح شده درTOEFL/IELTS بپرسید.سعی کنید برای سؤالات فرم های متفاوتی در نظر بگیرید مثلا : جمله را کامل کنید، درست یا غلط، معنی یک کلمه بنویسید، مترادف یا متضاد یک کلمه را بیان کنید، از یک کلمه در جمله استفاده کنید و...

 

Play-Jeopardy-to-Expand-Your-Vocabulary-Treasure

جپردی یک بازی سرگرم کننده و مفید برای مرور بیشتر کلمات آزمون های زبان انگلیسی است

 

توجه: در نسخه اصلی جپردی ابتدا بازیکنان به سؤالات پاسخ می دهند. سپس آنها باید سؤالات مربوط به انطباق را ارائه دهند (به عنوان مثال ، "خواهر و برادر چیست؟"). با این حال ، مثال های زیر از این قالب پیروی نمی کنند. در هنگام ایجاد بازی "جپردی" خود ، نیازی به دنبال کردن این قانون ندارید.

 • مثال

نمونه سؤالات بازی "جپردی" برای روز اول:

What is a word that is used to define brothers and sisters? (Answer: sibling)

Another word for the strong relationship between lovers is ---? (Answer: bond)

Give me three synonyms for complex. (Answer: complicated, difficult, tangled)

If it is not maternal, then it must be ---? (Answer: paternal)

If my father dies, and I get all his money, what is this money? My ---. (Answer: inheritance)

Try-Slowly-and-Steadily-When-Learning-English

برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی باید تلاش مستمری داشته باشید

 • سخن پایانی

همانطور که می بینید ، یادگیری کلمات ضروری TOEFL اصلا دشوار نیست.شما بهترین معلمِ خودتان هستید و می توانید آنچه را  می خواهید، به خودتان آموزش دهید. تنها کاری که لازم انجام دهید این است که برای هر هفته یک دسته انتخاب کنید ، هر روز پنج کلمه جدید انتخاب کنید و کلمات خود را معنی کنید. سپس آنها را مرور کرده و استفاده کنید.و از همه مهمتر اینکه از استفاده کردن کلمات جدید در مکالمات، نترسید. با اطمی نان صحبت کنید و فراموش نکنید که اشتباه کردن، موجب بهتر شدن شما می شود.  استفاده از این تکنیکها سرعت یادگیری واژگان شما را افزایش خواهد داد.

بعد از این مراحل ، مانند یک پادشاه یا یک ملکه در آزمون TOEFL خواهید درخشید!

آیا این استراتژی ها جهت یادگیری واژگان برایتان مفید بود ؟ ترفند شما برای یادگیری لغات جدید چیست؟

نظر خود را در پایین این صفحه برای ما و کاربران سایت بنویسید.

این مقاله در گروه ترجمه، ویرایش، و رفع سرقت ادبی ادیت95 تهیه شده است. استفاده بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

ارسال نظر


آخرین مقالات و اخبار سایت مشاهده همه اخبار و مقالات
514 تعداد کاربران
14540 تعداد پروژه ها
17 تعداد مترجمان
6452 فارسی به انگلیسی
4152 انگلیسی به فارسی
93 رضایت مشتریان
شماره های تماس : 09919001619
ثبت سفارش