استخدام صفحه 3

چگونه برای اپلای، پذیرش، و گرفتن فاند اقدام کنم؟

اپلای، پذیرش، و اخذ فاند از دانشگاه های خارجی جزو اهداف دانشجویان به شمار می رود. این فرایند نیاز به برنامه ریزی مداوم دارد. ولی به دلیل شباهت دانشگاه ها در اکثر کشورها، می توان به اطلاعات کافی در این مورد دست پیدا کرد.
ادامه مطلب

پایایی (reliability) و روایی (validity) تحقیق چیست؟

پایایی (reliability) و روایی (validity) پرسشنامه از اهمیت بسیاری در انجام تحقیقات برخوردار هستند. برای انجام تحقیق ابتدا باید به جمع‌آوری داده پرداخته و آنها را با کمک ابزار و روش‌های تحقیق تحلیل کرد.
ادامه مطلب

آزمون های زبان انگلیسی

شرکت در آزمونهای زبان انگلیسی و گرفتن مدرک زبان، یکی از مراحل اصلی اپلای، پذیرش، و گرفتن فاند است. برای شرکت در دانشگاه ها، دانشجو باید حداقل مدرک تافل، آیلتس، جی آر ای، یا جی مت داشته باشد.
ادامه مطلب

اصطلاحات ضروری در ترجمه فارسی به انگلیسی، ادیت، و پارافریز مقاله

در این مقاله به معرفی اصطلاحات پر کاربرد در ترجمه فارسی به انگلیسی، ویراستاری متون انگلیسی، و پارفریز متون انگلیسی پرداخته می شود.
ادامه مطلب

ارسال رزومه متقاضیان ترجمه فارسی به انگلیسی، ویرایش متن و مقاله انگلیسی، و پارافریز

با سلام. از کلیه مترجمین محترم که برای همکاری در ادیت95 رزومه ارسال کرده اند، خواهشمند است اطلاعات زیر را به شماره تلگرام گروه (09919001619) ارسال نمایند.
ادامه مطلب

چگونه یک رزومه قوی بنویسم؟

زمانی که صفر تا صد نوشتن رزومه را یاد بگیرید، هیچگاه از حقوق و شغل عالی دور نمی‌مانید. یک رزومه خوب مسیر را برای شما هموار می‌کند و باعث می‌شود شما تخصص گرا و هدفمند به جستجوی شغل بپردازید.
ادامه مطلب

ترجمه ماشینی و عواقب آن

ترجمه ماشینی و قابلیت های آن یکی از اهداف حوزه رایانه است که از نیم‌قرن پیش در نظر بوده است. این نوع ترجمه، جایگزینی ساده برای کلماتی است که از زبان طبیعی به زبان دیگر ترجمه خواهند شد.
ادامه مطلب

سرقت ادبی عواقب دارد

سرقت ادبی ( Plagiarism) زمانی رخ می دهد که فرد ایده‌هایی که حاصل زحمات شخص دیگری است را بدون اینکه از صاحب اثر اجازه بگیرد و یا نامی از آن بیاورد به نام خود استفاده کند.
ادامه مطلب

ترفندهای مایکروسافت آفیس ورد برای تایپیست ها و مترجمین

با توجه به سختی و وقت گیر بودن نوشتن فرمولهای ریاضی در نرم افزار مایکروسافت آفیس ورد، در این ویدئو راهکارهایی برای به حداقل رساندن این مشکل ارائه شده است.
ادامه مطلب
آخرین مقالات و اخبار سایت مشاهده همه اخبار و مقالات
514 تعداد کاربران
14540 تعداد پروژه ها
17 تعداد مترجمان
6452 فارسی به انگلیسی
4152 انگلیسی به فارسی
93 رضایت مشتریان
شماره های تماس : 09919001619
ثبت سفارش