تحقیق

هر آنچه نیاز دارید از Google Scholar بدانید!

گوگل اسکالر بخش کوچکی از دریای عظیم گوگل است که به عنوان موتور جستجوگر آکادمیک فقط به جستجوی مطالب ناشران ، دانشگاه ها، یا وب سایت های علمی می‌پردازد.
ادامه مطلب

چگونه یک پروپوزال (Proposal) بنویسیم؟

ارائه پیشنهاد یا پروپوزال پژوهشی مناسب امری مهم در زمینه‌های مختلف از جمله زمین شناسی و مدیریت تجاری محسوب می‌شود. در ادامه به بررسی مراحل نوشتن یک پروپوزال پژوهشی می پردازیم پس با ما همراه باشید.
ادامه مطلب

چرا مقاله ام توسط مجله پذیرفته نشد؟

پذیرفته‌نشدن مقاله‌ها توسط سردیبر و ادیتور‌های مجله امری غیرمعمول نیست. اما دانستن اینکه چرا سردبیر مقاله شمارا برای داوری دقیق ارسال نکرده ضروری است. در این مقاله به دلایل اصلی رد مقالات می پردازیم.
ادامه مطلب

انواع روایی تحقیق

پرسشنامه­ ابزاری پرکاربرد و در تحقیق کیفی است. انواع روایی عبارتند از: روایی ملاکی، محتوا، صوری و سازه تقسیم می ­شود.
ادامه مطلب

روایی ملاکی و تکنیک های افزایش آن

یکی از موارد مهم در پایان­ نامه روایی (validity) است. انواع روایی عبارتند از: روایی ملاکی (criterion validity)، روایی محتوا (content validity)، روایی سازه (Construct validity)، و روایی صوری (Face validity)
ادامه مطلب

بررسی روایی محتوا ونحوه تأیید آن

روایی (validity) یک متن نشان می دهد که ابزار به کارگرفته شده در یک آزمون تا چه اندازه در سنجش آن موفق عمل کرده اند. انواع روایی: روایی محتوا، روایی صوری، روایی ملاکی، و روایی سازه
ادامه مطلب

انواع و روشهای اندازه گیری پایایی تحقیق

روایی (validity) و پایایی (reliability) از مفاهیم مهم در انجام تحقیقات کمی (quantitative research) هستند. انواع پایایی: باز آزمون، بینابینی، به شکل موازی، همسانی درونی
ادامه مطلب
آخرین مقالات و اخبار سایت مشاهده همه اخبار و مقالات
514 تعداد کاربران
14540 تعداد پروژه ها
17 تعداد مترجمان
6452 فارسی به انگلیسی
4152 انگلیسی به فارسی
93 رضایت مشتریان
شماره های تماس : - 04136384214 09919001619
ثبت سفارش