لیست مقالات صفحه 3

آزمون جی مت (GMAT) و نمونه سؤال

اگر شما هم یکی از داوطلبین مدارس کسب‌وکار (business school) یا دانشگاه ها و کالج های مدیریتی برتر هستید، می دانید مدرک قبولی در آزمون جی مت (GMAT) یکی از معتبر ترین مدرک های موجود در زمینه MBA است.
ادامه مطلب

درباره آزمون MSRT چه می دانید؟

آزمون ام اس آر تی (MSRT) یکی از مهم ترین آزمونهای زبان انگلیسی در ایران است. داوطلبان معمولا به دلیل تحصیل در خارج از کشور یا تحصیل در مقطع دکتری در داخل ایران اقدام به شرکت در آزمون های زبان می کنند.
ادامه مطلب

همه چیز در مورد آزمون GRE + نمونه سوال

در این مقاله می خواهیم آزمون GRE را بررسی کرده و نمونه سؤالات آن را ارائه دهیم. بر خلاف، آزمون های TOEFL وIELTS، GRE آزمون سنجش مهارت های تحلیلی متقاضیان است.
ادامه مطلب

همه چیز در مورد تافل TOEFL+ نمونه سوالات

سالانه زبان آموزان بسیاری در آزمونهای زبان انگلیسی مثل تافل (TOEFL) شرکت می کنند. در این مقاله، این آزمون توضیح داده شده و نمونه سؤالات مربوطه ضمیمه شده است.
ادامه مطلب

5 روش مؤثر برای یادگیری عالی واژگان انگلیسی

دانستن فقط چند کلمه برای کسب امتیاز عالی در آزمون های TOEFL ، IELT، GRE، MSRT، و سایز آزمون های زبان خارجی، و یا مکالمه های روزمره کافی نمی باشد.
ادامه مطلب

پایایی تحقیق: تعاریف، انواع و نحوه اندازه گیری

پایایی ،انواع آن، و نحوه اندازه گیری آن یکی از موضوعات مهم در تحقیقات کیفی است. انواع پایایی: Test-retest، Parallel forms، split-half، و Interrater
ادامه مطلب

انواع روایی تحقیق

پرسشنامه­ ابزاری پرکاربرد و در تحقیق کیفی است. انواع روایی عبارتند از: روایی ملاکی، محتوا، صوری و سازه تقسیم می ­شود.
ادامه مطلب

روایی ملاکی و تکنیک های افزایش آن

یکی از موارد مهم در پایان­ نامه روایی (validity) است. انواع روایی عبارتند از: روایی ملاکی (criterion validity)، روایی محتوا (content validity)، روایی سازه (Construct validity)، و روایی صوری (Face validity)
ادامه مطلب

بررسی روایی محتوا ونحوه تأیید آن

روایی (validity) یک متن نشان می دهد که ابزار به کارگرفته شده در یک آزمون تا چه اندازه در سنجش آن موفق عمل کرده اند. انواع روایی: روایی محتوا، روایی صوری، روایی ملاکی، و روایی سازه
ادامه مطلب
برو به صفحه:
آخرین مقالات و اخبار سایت مشاهده همه اخبار و مقالات
514 تعداد کاربران
14540 تعداد پروژه ها
17 تعداد مترجمان
6452 فارسی به انگلیسی
4152 انگلیسی به فارسی
93 رضایت مشتریان
شماره های تماس : 09919001619
ثبت سفارش